Nabídka cestopisných projekcí

Cestuji proto, abych poznával svět kolem sebe a toto poznání se snažím přenést i na své posluchače. Přednášky dělám tak, aby posluchače bavily a zároveň jim přinesly alespoň základní poučení. 

Pokud máte zájem o uspořádání cestovatelské projekce kontaktujte mne na emailu:   jarda.bouzek@theworldinpictures.cz

 

 

Švédskem za polární kruh

Švédsko není klasickou cestovatelskou destinací, ale možná vás překvapí, co všechno tu lze vidět a zažít. Po cestě na sever za polární kruh vám ukážu mnoho zajímavých míst a přidám praktické rady pro cestování po této fascinující zemi. Absolvujeme také část jednoho z nejtěžších evropských treků v Národním parku Sarek a lze bez nadsázky říci, že se jedná o zážitek v pravdě drsný a jedinečný. Uvidíte mnoho fotografií nádherné švédské přírody a přidám i videa z ptačí perspektivy.

Délka přednášky:   90 minut

To nejlepší z Austrálie a Tasmánie

Austrálie je neuvěřitelně rozmanitá a krásná země. Zamíříme ze Sydney na sever Austrálie kde navštívíme nejkrásnější místa australského východního pobřeží. Proletíme se nad největším písečným ostrovem na světě - Fraserovým ostrovem, budeme se potápět na Velkém bariérovém útesu a samozřejmě si také odpočineme na jedné z nejkrásnějších pláží světa. Čeká nás putování po úrodné části Austrálie, místy, kde první osadníci budovali svoje kolonie. V druhé části putování po Austrálii vyrazíme za dobrodružstvím na jih tohoto kontinentu a poté do jeho "horkého" středu. Tajuplné a spirituální Uluru je velmi cenným místem pro původní Austrálce. Řekneme si něco o jejich kultuře a o současných problémech, které trápí australskou společnost. Na skok se podíváme také do jedinečné Tasmánie.

Délka přednášky: 90 - 120 minut

Za čajem na Cejlon

Srí Lanka, ostrov čaje, kari, slonů a fantastických památek. Pojďte na okamžik nasát atmosféru buddhismu a vystoupejte společně semnou na posvátnou Adamovu horu. V rámci této přednášky projedeme téměř celý ostrov od severu k jihu a z východu na západ. Projdeme si překrásné čajové plantáže, které zde založil Sir Thomas Lipton a na kterých se dodnes pěstuje ten nejlepší čaj. No a chystáte-li se na Srí Lanku pak přidám i několik rad a tipů na cestu. 

Délka 90 minut

Přírodní divy Havajských ostrovů

Havajské ostrovy jsou nazývány perlou tichomoří a z pohledu přírodních krás jde skutečně o skvost. Odedávna byly tyto ostrovy opředeny mnoha mýty a dnes lákají mnohé cestovatele a turisty z celého světa na velikou spoustu přírodních krás. Korálové útesy, doutnající sopky, láva stékající po úbočí do oceánu a deštné lesy, to vše zde můžete vidět a obdivovat. V rámci této přednášky navštívíme čtyři havajské ostrovy a to Oahu, Maui, Big Island a také Kauai. No a pokud se na Havajské ostrovy chystáte dostanete také spoustu praktických rad a doporučení pro vaši cestu.

Délka přednášky 100 minut

  

Dobrodružství v Peru a Chile

Přednáška o Peru a Chile je plná adrenalinu, dobrodružství, krásné přírody a fantastických památek. Pojďte se podívat jak se žije v jižní Americe. Podíváne se do Národního parku Huascarán s nejvyšší horou Peru a samozřejmě nevynecháme ani tajemné Machu Pichu. Krátce se zastavíme u jezera Titicaca a v tajuplné Nazce, abychom stihli další zážitky v severním Chile.

Délka přednášky: 120 minut

Norské Lofoty a země tisíců jezer

Báječné a všemi opěvované norské Lofoty. Jsou skutečně tak krásné? A jak to vypadá na údajně nejsevernějším bodu evropského kontinentu? Severem Norska se vydáme z Lofot až na Nordkapp a aby toho nebylo málo, projedeme celé Finsko z jeho nejsevernějšího bodu po pobřeží Blatského moře až do Helsinek. Fotografování na severu Norska a ve Finsku bylo úžasnou zkušeností, a proto se můžete těšit na mnoho působivých fotografií a také videa z dronu.

Délka přednášky:   90 minut

Ostrovní perly Indického oceánu

Milujete sluníčko, tropické pláže, korálový podvodní svět, aktivní sopky ale také náročné treky a krásnou přírodu? V rámci této nabité přednášky navštívíme Maledivy, Zanzibar, Reunion a Seychlské ostrovy a to jsou místa, kde tohle všechno můžete vidět a zažít. Takže plavky, dobré boty a opalovací krém sebou, vyrážíme! Proletíme se vrtulníkem, ponoříme se pod hladinu Indického oceánu a přidám i mnoho praktických informací o cestování na tyto tropické ostrovy. 

Délka přednášky 80 minut.

Pobaltím - Estonsko, Lotyšsko a Litva

Ostrov Saaremaa v Estonsku, Hora Křížů v Litvě nebo hlavní město Lotyšska Riga. To je jen malá ochutnávka toho, co v rámci této přednášky uvidíte. Pobaltí má zvláštní atmosféru a mnoho jedinečných a zajímavých míst. Spousta přírodních krás a nevšední zážitky vás při návštěvě těchto zemí rozhodně neminou stejně tak, jako neminuly mě. Přijďte načerpat inspiraci na cestu.

 

Délka přednášky:   90 minut

Národními parky amerického jihozápadu

Toužíte vidět Grand Canyon tak, jako jsem vždy toužil vidět tento přírodní skvost já? Přednáška o národních parcích amerického jihozápadu je nabitá zajímavými a také praktickými informacemi. Společně projedeme nejznámější americké národní parky, jako například Grand Canyon, Arches, Canyonlands, Joshua Tree, Mesa Verde, Yosemity a další. Uvidíte mnoho krásných fotografií neuvěřitelné americké přírody, které jsem pořídil během dvou návštěv amerického jihozápadu.

Délka přednášky: 90 minut

Za Mayskými památkami a tequilou do Mexika

Přednáška o Mexiku nás zavede do Mexiko City a poté procestujeme celý Yucatánský poloostrov. Historie této země a její památky jsou zajímavou ukázkou civilizací, které zde žily před dávnými časy. Navštívíme nejvýznamnější Mayské památky jako jsou Chichen Itzá a Teotihuacán, vykoupeme se v překrásných vodopádech Agua Azul a budeme se také potápět na ostrově Cozumel. Mexičané žijí jiným způsobem než my ve střední Evropě a neopakovatelná atmosféra v jejich městech a vesnicích vám jistě učaruje stejně tak, jako učarovala mě.

Délka přednášky: 90 minut

S foťákem kolem světa

Mám za sebou už hezkou řádku cest a fotografování je jednou z forem jak si cestování užívám. Přijďte se podívat na cestu kolem světa za jednu a půl hodiny, ve které navšítívíme mnoho míst naší krásné planety. Vybral jsem ty nejlepší fotky a pokusím se k nim přidat i příběhy, které mne při jejich fotografování provázely. 

Délka přednášky: 90 minut

Nejlepší videa z cest

Na svých cestách točím také video a v této přednášce bych vám rád ukázal ta nejzajímavější, která se mi podařilo natočit. Zajímavá místa, adrenalinové zážitky a úžasné přírodní scenérie v mnoha desítkách minut videa z celého světa. Připojím také samozřejmě mnoho informací a zážitků z cest.

Délka přednášky: 90 minut

 

1 / 1